Modyfikacje Sukni ś...
 
Notifiche
Cancella tutti
Modyfikacje Sukni ślubnej 101
Modyfikacje Sukni ślubnej 101
Gruppo: Registrato
Registrato: 2023-01-12
New Member

Su di me

Modyfikacje sukni ślubnej 101

Dopasowanie jest wszystkim, dlatego jeśli chodzi o suknię ślubną, poprawki są również wszystkim. W końcu dzień ślubu to jedyny dzień, w którym będziesz mogła pochwalić się swoją oszałamiającą suknią, której znalezienie zajęło miesiące. A ostatnią rzeczą, której potrzebujesz w tym wyjątkowym dniu, jest poradzenie sobie z awarią garderoby.

Co to jest dopasowanie sukni ślubnej?

Przymiarka sukni ślubnej to spotkanie z krawcową lub monterem w celu przerobienia sukni tak, aby pasowała prawidłowo i wyrzeźbiła suknię do ciała. Panny młode mogą potrzebować około trzech przymiarek, zanim suknia będzie gotowa do noszenia.

Każda sukienka powinna zostać przerobiona, nawet jeśli jest to tylko niewielka część, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie. „Możesz zaszaleć na drogiej sukience, ale jeśli nie zostanie odpowiednio przerobiona, nie będzie wyglądać lepiej niż suknia, https://www.thenaturalnouveau.com/forum/profile/baileyc21239072/ która kosztuje jedną dziesiątą ceny” – mówi Terry Hall, były dyrektor ds. mody nowojorskiego Kleinfeld Bridal Manhattan. Przykład: przeróbki sukni są ważne, więc pamiętaj, aby zostawić na nie miejsce w budżecie. W zależności od tego, co należy zrobić, możesz spodziewać się wydania od 50 do 1000 USD na zmiany.

Cały proces można przeprowadzić w ciągu dwóch do trzech przymiarek, z których pierwsza trwa do godziny. Twój butik ślubny będzie miał własną krawcową, która regularnie pracuje z sukniami w sklepie, lub będzie mógł polecić zaufanego krawca do wykonania pracy.

Zdaniem trzech ekspertów, gdy wyciągasz taśmę mierniczą, oto wszystko, co warto wiedzieć o przeróbkach ślubnych.

POZNAJ EKSPERTA

  • Terry Hall jest szefem działu handlu detalicznego i rozwoju biznesu w Amsale New York i byłym dyrektorem ds. mody w Kleinfeld Bridal.
  • Tina Zimmerman jest dyrektorką przeróbek w Kleinfeld Bridal.
  • Nicole Sacco jest byłym dyrektorem ds. wyposażenia i sprzedaży w Kleinfeld Bridal i gwiazdą Say Yes to the Dress.

BAILEY MARINER/NArzeczone

Rodzaje przeróbek sukni ślubnej

Obszywanie podstawowe

Proste przeróbki zaczynają się od obszycia długości, dopasowania boków sukni i dopracowania dopasowania sukienki. Te podstawowe regulacje są niezbędne, aby suknia wyglądała jak najlepiej. „Każda suknia ślubna https://www.thenaturalnouveau.com/forum/profile/baileyc21239072/ wymaga przeróbek” — mówi Tina Zimmerman, dyrektor ds. przeróbek w firmie Kleinfeld. „Przeróbki sprawiają, że suknia ślubna panny młodej idealnie do niej pasuje, spełnia wszystkie jej wymagania, a co najważniejsze, sprawia, że ​​czuje się najpiękniejsza”.

Dobrze dopasowana suknia powinna podtrzymywać i modelować biust, podkreślać i uzupełniać kształty ciała oraz być na tyle długa, aby zakrywała buty, ale nie za długa, aby spódnica stwarzała ryzyko potknięcia.

Kupując suknię ślubną, pamiętaj o przeróbkach, których możesz potrzebować, i uwzględnij koszty w swoim budżecie na suknię.

Dodawanie szczegółów

Bardziej rozległe zmiany można wprowadzić przy wystarczającej ilości czasu i pieniędzy w budżecie (będą one kosztować więcej). Personalizacja obejmuje dodanie detali, takich jak paski odsłaniające ramiona, rękawy, długość trenu, koronkowe aplikacje, koraliki, guziki i frędzle. „Suknie nie przychodzą z krzątaniną” – mówi Zimmerman. Podczas procesu przeróbki kreacja jest tworzona i wszywana w suknię ślubną, „aby tren nie ciągnął się za panną młodą, gdy tańczy na przyjęciu”.

Często zadawane pytania dotyczące przeróbek sukni ślubnej

Ile łączników będę potrzebować?

To, ile akcesoriów będziesz potrzebować, może zależeć od liczby wymaganych zmian i tego, jak bardzo Twoje ciało zmienia się w tym czasie. „Suknia zacznie nabierać kształtu, kiedy monter zacznie przypinać i podwijać materiał oraz dopasowywać go do ciała panny młodej” — mówi Nicole Sacco, była dyrektor ds. przymiarek i sprzedaży w firmie Kleinfeld, w odniesieniu do pierwszej przymiarki. „Podczas drugiej przymiarki panna młoda powinna mieć lepsze wyobrażenie o tym, jak suknia będzie pasować”.

Często proces przeróbki można zakończyć w ciągu zaledwie dwóch przymiarek, ale Zimmerman mówi, że mówi swoim narzeczonym, aby przygotowały się na trzy. „Ważne jest, aby pamiętać, https://forum.myumunna.com że suknia ślubna została zamówiona zgodnie z największym pomiarem (między biodrami, biustem i talią), dlatego prawdopodobnie nie będzie dobrze pasować podczas pierwszej przymiarki”. Tak czy inaczej, zaplanuj ostateczną przymiarkę na jeden do dwóch tygodni przed ślubem, ponieważ twoje ciało prawdopodobnie niewiele się zmieni w tych ostatnich tygodniach.

Jak długo trwa przymiarka sukni?

Pierwsza przymiarka zwykle trwa godzinę, podczas gdy krawiec zaczyna oceniać suknię i konieczne poprawki. „Na pierwszej przymiarce panna młoda spotka się z monterem-rzemieślnikiem, który będzie z nią podczas każdej przymiarki aż do dnia ślubu” – mówi Sacco. Po pierwszej godzinnej wizycie każda kolejna przymiarka powinna zająć mniej czasu, ponieważ suknia coraz bardziej zbliża się do idealnego dopasowania.

Jaki budżet powinienem przeznaczyć na zmiany?

Zmiany ślubne mogą się sumować. Niektóre salony pobierają opłatę za usługę (na przykład 225 USD za skrócenie sukni, 150 USD za ponowne zszycie szwów itp.), podczas gdy inne pobierają stałą opłatę (może około 500–900 USD), która pokrywa wszystko, czego potrzebujesz, aby dopasować sukienkę doskonale. Zmiany w projekcie mogą kosztować od 50 USD (aby wyciąć nowy dekolt sukienki) do kilkuset (aby dodać koronkę lub koraliki, zmienić kształt sylwetki lub zmienić materiał). Upewnij się, że uwzględniłeś te koszty przed zakupem.

Wskazówki dotyczące zmiany sukni ślubnej

Trzymaj się harmonogramu

Aby uniknąć stresu związanego z przeróbkami sukni ślubnej, najlepiej kupić ją wcześniej, pozostawiając dużo czasu na przymiarki i krawiectwo. Jeśli to możliwe, kup suknię 10 miesięcy przed ślubem (może minąć nawet pięć miesięcy od momentu zamówienia do przybycia do salonu). Zaplanuj przymiarkę od ośmiu do 12 tygodni przed ślubem, a ostateczną przymiarkę nie później niż dwa tygodnie przed ślubem.

Jeśli wprowadzasz poważne zmiany w projekcie – na przykład przerabiasz gorset lub miseczki albo dopasowujesz ciążę – przeznacz kilka dodatkowych tygodni w budżecie.

Uważaj na swoją przewidywaną wagę weselną

Nigdy nie zamawiaj zbyt małej sukienki jako motywacji, mówi Hall. Łatwiej jest wziąć większą sukienkę niż wypuścić mniejszą. Zamiast tego rozważ suknię ze strukturą. Wiele z nich ma wbudowane gorsety, które można łatwo zacisnąć lub poluzować. I zapytaj, czy projektant stworzy nowe miseczki, jeśli zmieni się rozmiar twojego biustu (niektóre nie). Nie możesz znaleźć gorsetowej sukni, którą kochasz? Wypróbuj linię A, która obejmuje utrzymujące się funty. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej śliska suknia, tym trudniej jest poprawić dopasowanie, jeśli przytyjesz lub schudniesz.

Przynieś buty ślubne, akcesoria i bieliznę na każdą przymiarkę

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą niezbędne rzeczy na cały dzień, aby uzyskać prawdziwy krój. „Panie młode muszą zabrać ze sobą buty i bieliznę, które będą nosić w dniu ślubu, aby uzyskać odpowiednie dopasowanie” – mówi Sacco. Wszyscy wiemy, jaką różnicę może zrobić Spanx lub odpowiedni biustonosz bez ramiączek. Chcesz nosić dokładnie to, co będziesz nosić w dniu ślubu, w tym bieliznę modelującą, aby uzyskać najlepsze możliwe krawiectwo. „Podczas procesu zmiany panna młoda może zobaczyć i poczuć, jak będzie wyglądać w dniu swojego ślubu” – mówi Zimmerman.

Kiedy twój krawiec dopasuje rąbek, upewnij się, że masz na sobie buty, które będziesz nosić na weselu, abyś był tego samego wzrostu, co w tym wielkim dniu. Jeśli jeszcze nie wybrałaś butów ślubnych, przynieś parę o wzroście porównywalnym z butami, które wyobrażasz sobie nosić (w przeciwnym razie skończysz z niewłaściwą przeróbką).

I chociaż biżuteria, rękawiczki i inne akcesoria mogą nie zmienić dopasowania Twojej sukni ślubnej, przyczyniają się do ogólnego wyglądu. Na przykład miejsce, w którym upadnie twój ślubny naszyjnik, może mieć wpływ na to, gdzie chcesz umieścić dekolt sukni.

Pamiętaj, że suknia jest dopasowana do butów ślubnych, więc jeśli je zdejmiesz lub założysz japonki na wesele, będzie za długa. Z tego powodu Kleinfeld zaleca pannom młodym znalezienie buta, który będzie wystarczająco wygodny do noszenia na obu spotkaniach.

Wybierz linię brzegową, która ociera się o ziemię

Rita Ertl, była dyrektor ds. przeróbek Monique Lhuillier, radzi pannom młodym, aby dążyły do ​​rąbka, który delikatnie ociera się o ziemię. „Z rąbkiem ocierającym się o podłogę, będziesz mógł chodzić, tańczyć i mieszać się z gośćmi” – wyjaśnia Ertl. Najważniejsze, miriam.net.pl żeby się nie potknąć o sukienkę. Po tym, jak krawcowa przypnie rąbek sukienki tak, aby dotykała ziemi, przejdź się trochę po salonie w butach, aby upewnić się, że długość jest wygodna. Jeśli chodzi o panny młode, które zastanawiają się, czy wystający brzeg nie poplami i zrujnuje sukni, zapewniamy, że bez względu na długość dół sukni trochę się zabrudzi w wielki dzień, ale plamy wyjdą podczas poślubną konserwację sukni ślubnej. Więc nie martw się o to.

Nie martw się zbytnio, jeśli schudniesz lub przytyjesz, gdy sukienka dotrze

Jeśli Twoja sukienka nie pasuje po jej zamówieniu lub nawet po jej przybyciu, nie martw się zbytnio. „Jeśli panna młoda schudnie, suknia będzie brana na każdą przymiarkę, aż będzie idealnie pasować. Jeśli panna młoda przytyje, spróbujemy rozsunąć szwy i uwolnić trochę dodatkowego materiału” — mówi Sacco. "Jeżeli nie ma wystarczającej ilości materiału do pracy, https://www.onlinerecordingstudio.com możemy zamówić materiał u projektantki i dodać panel do sukni."

Zbyt wiele zmian nie zrujnuje sukni

Niezależnie od tego, czy kupiłeś większą sukienkę, aby pomieścić określone części ciała, czy też znalazłeś świetną sukienkę, która nie była idealnie dopasowana, pamiętaj, że po to są przeróbki sukienki. Jeśli zdecydujesz się kupić coś poza typowym rozmiarem, nie zapominaj, że zawsze lepiej jest kupić suknię w większym rozmiarze niż w mniejszym. „Zawsze możemy zrobić mniejszą suknię, ale trudniej jest zrobić większą suknię” – mówi Sacco. „W zależności od stylu i ozdób na sukni, zmiany nie powinny „zrujnować” stylu”.

Przyprowadź przyjaciela

Przyprowadź wspierającego przyjaciela lub członka rodziny, aby cię dopingował i wniósł dobre wibracje i energię do tego doświadczenia. Pomogą ci poczuć się bardziej komfortowo i zrelaksowany, będą działać jako dodatkowa para oczu i oczywiście pomogą ci udokumentować wspomnienia za pomocą niekończących się selfie BTS. Aha, a jeśli nadarzy się okazja, posiadanie ich tam, aby cię złapać, ta bardzo potrzebna świąteczna mimoza też nie zaszkodzi.

Localizzazione

Occupazione

https://www.thenaturalnouveau.com/forum/profile/baileyc21239072/
Social Networks
Attività utente
0
Post Forum
0
Discussioni
0
Domande
0
Risposte
0
Commenti alle domande
0
Apprezzati
0
Like ricevuti
0/10
Valutazione
0
Post sul blog
0
Commenti sul blog
Condividi:

Prof. Mirenda

Amministratore del Sito: Prof. Salvatore Mirenda, docente di Tecnologie Musicali presso il Liceo Musicale "Dante" di Firenze.

More Posts

Follow Me:
FacebookLinkedInPinterestGoogle PlusFlickrYouTube